> Uz sākumu


Bioloģijas spēles

Ķīmijas spēles

Matemātikas Spēles

Fizikas spēles

Informācija


Meklēšana

Noteikumi spēlei
LATVIJAS FABRIKANTS

-Spēlētāju skaits:2-6
-Spēles ilgums: 40-80 min

-Spēles komplektā:

 > laukums
 > spēles kauliņi:


Spēlētāju spēles kauliņi6 gab.

Māls
Al2O3·2SiO2·2H2O
25 gab.

Dolomīts
CaCO3·MgCO3
15 gab.

Ģipšakmens
CaSO4·2H2O
15 gab.

Smilts
SiO2
20 gab.

Kaļķakmens
CaCO3
10 gab.

Dzelzs rūda
Fe2O3
10 gab.


Kokss

C

5 gab.

Soda
Na2CO3
5 gab.


 > 30 eksporta kartītes


 > 25 naudas zīmes 1000 Ls


 > 25 naudas zīmes 5000 Ls

 

-Spēles mērķis
Veidot izpratni par Latvijā sastopamo iežu un minerālu daudzveidību un to izmantošanas iespējām, attīstot rūpniecības uzņēmumus.

- Sagatavošanās spēlei
1. Uz laukuma izvieto resursu kauliņus - katrā karjerā pa 5 resursu kauliņiem, sodas un koksa kauliņus pa vienam uz norādītajām to importa vietām; katrā eksporta vietā pa trim eksporta pasūtījumiem.


2. Spēlētāji izvēlas, kurš būs spēles baņķieris.

3. Katrs spēlētājs saņem 3000 Ls.

4. Katrs spēlētājs izdomā stratēģiju, kā viņš pelnīs naudu - kur iegūs izejvielas, kur tās pārstrādās un uz kuru vietu eksportēs gatavo produkciju, kā arī stratēģiju, vai sāks ar ceļu būvi (savas automašīnas ātruma uzlabošanu - sākuma ātrums auto ir 6) vai uzreiz ar ražošanu.

5. Spēli uzsāk spēlētājs, kurš pirmais izvēlas, ko ražos un pirmais novieto savu kauliņu kādā no karjeriem. Tad savus kauliņus pulksteņrādītāja virzienā uz izvēlētajiem karjeriem novieto pārējie spēlētāji. Vienā karjerā var atrasties ne vairāk kā 2 spēlētāju kauliņi. Pirmajā gājienā spēlētājiem būs iespēja iekraut izejvielas.


6. Ieteicams katram spēles dalībniekam izdrukāt atsevišķu izejvielu tabulu
pieejama >>> ŠEIT-Spēles gaita

1. Savā gājienā spēlētājs var pārvietoties pa 6 ceļa posmiem (ātrums – 6). Arī rūpnīcas un eksporta-importa vietas ir ceļa posmi. Ja kādā ceļa posmā veic darbību, tad atlikušos ceļa posmus vairs izmantot nevar.

2. Auto kravnesība ir 3 resursu vienības. Vairāk resursu auto iekraut nav iespējams. Iekraujot kādu resursu karjerā, spēlētājs var doties uz nākamo karjeru pēc nākamā nepieciešamā resursa. Izejvielas novieto lauciņā „Izejvielas”3. Ja spēlētājs neapdomīgi uzņēmis kravu, kas tam nav vajadzīga, no tās var atbrīvoties, to „izmetot” un  spēles baņķierim samaksājot 1000 Ls.

4. Importa zonā, iekraujot sodu vai koksu, jāmaksā 1000 Ls.


5. Ar izejvielām var doties uz rūpnīcu. Pārstrādājot izejvielas rūpnīcā, jāmaksā 1000 Ls. Ierodoties rūpnīcā, spēlētājs saražo gatavo produkciju, fiziski pārvietojot savā darba vietā izejvielu kauliņus no lauciņa „Izejvielas” uz lauciņu „Saražots”. Papildus izejvielas pagaidām iekraut nevar.
6. Saražoto produkciju jāved uz eksporta lauciņiem. Pārdodot saražoto, spēlētājs paņem vienu eksporta kvotas kartīti un kopā ar saražotās produkcijas kauliņiem nodod spēles baņķierim, pretī saņemot atbilstošu naudas summu. Ja eksporta zonā eksporta kartīšu nav, saražoto produkciju šajā lauciņā pārdot nevar un jādodas uz citu eksporta lauciņu.

7. Savu braukšanas ātrumu var uzlabot ar 2 kravām smilšu vai 2 kravām dolomīta, kas iepriekš samalts „Dolomīta rūpnīcā”. Šos resursus ved uz ceļu būvniecības iecirkņiem. Nonākot tajā, resursus pārvieto uz ātruma lauciņiem, aizsedzot iepriekšējo ātrumu.Ja spēlētājs ir atvedis tikai vienu smilšu kravu uz ceļu būvniecības iecirkni, tad arī to pārvieto uz ātruma regulēšanas vietu, bet ātrumu tas vēl nemaina.

8. Maksimālais auto ātrums ir 10 (10 posmi vienā gājienā).


-Papildus nosacījumi

Smiltis, kas atrodas karjerā blakus Daugavpilij, var izmantot tikai stikla ražošanai.


Pārvietošanās ātrums Gaujas Nacionālajā parkā ir divreiz lēnāks – spēlētājs var pārvietoties pa vienu ceļa posmu, skaitot to par diviem ceļa posmiem.


-Spēles nobeigums

Spēle ir beigusies, kad ir beidzies spēlei atvēlētais laiks vai beigušies izejvielu kauliņi karjeros.
Uzvar tas, kurš spēles noslēgumā ir nopelnījis visvairāk naudas.

Ko dod spēle?

1.  Spēlētāji uzzina, kādi derīgie izrakteņi Latvijā ir pieejami, kur tie atrodas un ko no tiem var rūpnieciski ražot.

2.  Iegūst informāciju, ka Latvijā iespējams veidot ražošanu, izmantojot vietējās izejvielas.


3.  Attīsta uzņēmējdarbības prasmes, veidojot stratēģijas, kā ekonomiski izmantot esošos resursus, veidojot savas ražotnes.


Copyright NORDIC GROUP © 2011

   -.-