> Uz sākumu


Bioloģijas spēles

Ķīmijas spēles

Matemātikas Spēles

Fizikas spēles





Informācija


Meklēšana









Noteikumi spēlei
MENDEĻĒJEVA SAPNIS


-Spēlētāju skaits: 2-6
-Spēles ilgums: 30-40 min

-Spēles komplektā:

> spēles laukums



> 6 spēlētāju spēles kauliņi

> 66 ķīmisko elementu kartiņas (tai skaitā jautājuma zīmju kartiņas)



> 64 kustību kartiņas



> 35 jautājumu kartiņas



> 22 periodu un grupu kartiņas




-Spēles mērķis
Izprast ķīmisko elementu periodiskās tabulas uzbūvi, likumsakarības.

-Sagatavošanās spēlei
Uz laukuma izvieto kartiņas tam paredzētajās vietās – elementu kartiņas uz lauciņa Elementi, kustību kartiņas uz lauciņa Kustība, periodu un grupu kartiņas tam paredzētajās vietās.



Jautājumu kartiņas var izmantot visas vai atlasīt pēc kategorijām.

Jautājumu kartiņas 
Kategorija


1.-7., 14.-16., 27.-35. Interesanti fakti par ķīmiskiem elementiem un vienkāršajām vielām
8.-13., 20, 22. Ķīmisko elementu periodiskās tabulas likumsakarības / ķīmisko elementu īpašību maiņa periodiskajā tabulā
17.-19., 23.-26.Ķīmisko elementu vieta periodiskajā tabulā un tā saistība ar atoma uzbūvi


-Spēles uzsākšana
1. Iepazīstas ar laukumu – grupas (vertikāli) un periodi (horizontāli), nemetāli un metāli (atdalīti ar sarkanu līniju uz laukuma).

2. Iepazīstas ar kartiņām – kustību kartiņas norāda kustību vertikāli vai horizontāli, pa periodiem vai grupām, saskaņā ar kustību kartiņas nosacījumiem. Džokera kartiņas – atļauta kustība kartiņā norādītajā virzienā.


Ķīmisko elementu kartiņas darbojas tikai kopā ar kustību kartiņām.


Kustību kartiņas


Kategorija


džokers


kopējais elektronu skaits atomā


protonu skaits atoma kodolā


kodola lādiņš


elementu metāliskās/ nemetāliskās īpašības


enerģijas līmeņu skaits atomā

spēja atdot ārējā enerģijas līmeņa elektronus


3. Laukuma malā, uz punktu skaitīšanas līnijas katrs spēlētājs novieto savu spēles kauliņu.



4. Katrs spēlētājs paceļ 5 ķīmisko elementu un 3 kustību kartiņas un izvieto sev priekšā tā, lai tās redzētu arī citi spēlētāji. Ja starp izdalītajām kartiņām ir jautājuma zīmes, tad jāpapildina kartiņas tā, lai būtu 5 ķīmisko elementu kartiņas.



5. Spēli uzsāk spēlētājs, kuram ir ķīmiskā elementa kartiņa ar vismazāko atomnumuru. Viņš novieto kartiņu attiecīgajā vietā uz spēles laukuma, tādejādi atklājot noteiktu periodu un grupu.



-Spēles gaita
1. Katrā gājienā spēlētājs var izlikt spēles laukumā maksimāli 3 ķīmisko elementu kartiņas, novietojot katru kartiņu attiecībā pret jebkuru izlikto ķīmiskā elementa kartiņu, ja to atļauj kustību kartiņa un skaļi paskaidrojot veiktās darbības. Kustību var veikt pār neierobežotu skaitu lauciņu, ievērojot kustību kartiņas nosacījumus attiecībā pret kādu jau atvērtu ķīmiskā elementa kartiņu.



2. Kad spēlētājs savu gājienu veicis (izlicis 1,2 vai 3 kartiņas), viņš izmantotās kustību kartiņas "nomet” un paceļ jaunas kartiņas, lai viņam vienmēr būtu 5 ķīmisko elementu un 3 kustību kartiņas.

3. Ja spēlētājs nevar izlikt nevienu kartiņu, viņš paceļ vienu jaunu ķīmiskā elementa kartiņu un vienu jaunu kustību kartiņu, un izlaiž gājienu.

Ja spēlētājam ir kartiņa ar jautājuma zīmi, viņam savā gājienā ir papildiespēja atbildēt uz vienu jautājumu. Cits spēlētājs  salīdzina  atbildi ar doto atbilžu lapā. Ja atbilde ir pareiza, spēlētājs iegūst 1 punktu un ar savu kauliņu pārvietojas par vienu soli uz punktu skaitīšanas līnijas.




4. Tas, kurš kādā grupā vai periodā novieto pēdējo ķīmisko elementu, saņem tik lielu punktu skaitu, cik šajā periodā vai grupā ir izvietotas kartiņas. Iegūtos punktus spēlētāji atzīmē uz punktu skaitīšanas līnijas laukuma malā.



Pabeigtu periodu vai grupu apzīmē ar atbilstošu perioda vai grupas kartiņu.



-Spēles nobeigums
1. Spēle ir beigusies, kad ir beidzies spēlei atvēlētais laiks vai arī visas ķīmisko elementu kartiņas ir izvietotas laukumā.

2. Uzvarētājs ir tas, kurš ieguvis visvairāk punktu.

-Jautājumu atbilžu lapa
*ieteicams pirms spēles izdrukāt >>>ŠEIT<<<







Copyright NORDIC GROUP © 2011

   -.-